logo

השכרת הצללה

מה שאולי לא ידעתם על השכרת הצללה

בשנים האחרונות אירועים בחוץ הפכו להיות טרנד מצליח ונפוץ סביב כל עונות השנה.

עם השנים יותר ויותר אירועים נעשים בחוץ באויר הפתוח, החל באירועי ספורט וירידים, וכלה בקונצרטים וכנסים מקצועיים.

כמובן גם חתונות ואירועים משפחתיים אחרים צוברים תאוצה בקונספט הזה.

הצורך והרצון להשתלב בטרנד ולערוך אירועים בחוץ, גרם לחיפוש אחר פתרונות לאירועי חוץ, גם במזג אויר פחות נוח, ואף במזג אוויר קיצוני, וכך להימנע מהחסרונות של אירוע בחוץ, שהעיקרי שבהם הוא חשיפה לשגעונות מזג האויר, אבל עם ניצול היתרונות הבולטים של אירוע בחוץ, כמו אווירה משוחררת, קירבה לטבע שבחוץ, מחיר נמוך וגמישות בבניית הקונספט.

הפתרון הוא השכרת הצללה. שנדבר על זה?

השכרת הצללה לאירועים

כאשר מתכננים הצללות לאירועים, יש להתחשב בנוחות ובטיחות האורחים והמוזמנים, הכוללת הגנה ממזג אויר קיצוני כזה או אחר.

השכרת הצללה ואוהלים נגד גשם מספקים הגנה מצויינת מאתגרי השמש, כך שהאורחים לא נפגעים מטמפרטורות גבוהות מדי בשמש, או מכוויות והתייבשות, ומצד שני, גם לא נפגעים ממזג אויר חורפי – לא נרטבים מהגשם ולא מופרעים מרוחות חזקות או טמפרטורה נמוכה, מכיוון שהאוהל המותאם לחורף הינו סגור ומוגן מכל צדדיו ומאפשר לאורחים להנות בתוכו בצורה מיטבית.

בנוסף, זהו פתרון מוזל יחסית לאירוע באולם, שבו אפשר לתכנן את מבנה האירוע בצורה מודולרית באמצעות השכרת הצללה או אוהל, כך שהמבנה המוקם לצורך האירוע מותאם בשבילו בצורה מדויקת ומפתיעה. כך תוכלו לוודא שהאירוע מקבל את המבנה המוגדר והמסודר בשבילו באופן ספציפי.

כמו כן, בהחלטה על השכרת הצללה, גודל האוהל נקבע לפי מספר המשתתפים והתכנית המיועדת לאירוע. כשצריך שטח גדול יותר, שוכרים אוהל גדול המותאם לצרכים של האירוע.

וכשאפשר להסתפק באוהל קטן יותר, חוסכים כסף ושוכרים אוהל קטן יותר, כך חוויית המשתתפים מקבלת ביטוי בכך שלא צפוף מדי וגם לא מרווח עד איבוד האינטימיות, כשמדובר באירוע בוטיק.

עוד נקודה משמעותית בנושא השכרת הצללה, היא הזמינות. הצללה לאירועים אפשר להקים בכל מקום כמעט.

אם בחצר הבית, כשמדובר באירוע קטן, או בחניה, ועד מגרשי ספורט, חופים ושדות.

כמעט בכל מקום אפשר להקים אוהל לאירועים, כך שאתם יכולים לתעדף נגישות כשמדובר בילדים, בנכים או קשישים שמוזמנים לאירוע, או לתעדף נוף משכר בחוף הים או בשדות, כשמדובר בחתונה.

השכרת הצללה
השכרת הצללה

איזה סוגי פתרונות הצללה יש?

ישנם כמה פתרונות הצללה לאירועים, כל אחד מתאים למזג אוויר אחר, ולאופי אחר של אירוע.

הם מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

  • חופה – זהו קירוי גג בלבד, ללא קירות. החופה מתאימה לאירועים שמחפשים רק הצללה מהשמש, ברמה המינימלית ביותר. מתאים רק במצבי מזג אוויר נוח ונעים. זוהי הצללה המתאימה לאירועים בעלי אופי זורם ומחובר לסביבה ולטבע, בלי צורך בפרטיות או בהפרדה מהסביבה החיצונית.
  • אוהל – אוהל מתאים לשימוש בזמנים שבהם מזג האויר פחות נוח, ודורש מיזוג או חימום, וכן, בימים בהם מזג האויר קיצוני- כמו חום כבד או גשם ורוחות, הדורשים הגנה והפרדה רצינית מהסביבה החיצונית. בנוסף, אוהל מתאים לשימוש בכנסים ואירועים הנושאים אופי רשמי ומכובד, כמו חתונה, כנס מקצועי, או מסיבה פרטית שרוצים להישמר בה מעיניים סקרניות בחוץ.

איך בוחרים סוגי הצללה לאירוע שלך

בעת השכרת הצללה, יש להגדיר את הפרמטרים החשובים כדי שתצאו מרוצים מהאירוע שלכם. עבדתם עליו מספיק בשביל לרצות שהוא יצא מיוחד ומושלם.

  • גודל: ההחלטה על גודל המבנה מושפעת מהיקף האירוע, ולכן חשוב שתדעו כמה מוזמנים יש לכם בקירוב. יש אוהלים לחמישים איש, ויש לשלוש מאות או יותר. חשוב גם לקחת בחשבון הם מדובר ביריד או פסטיבל הדורשים כמה אוהלים קטנים יותר, או שמדובר על חתונה הדורשת אוהל לקבלת פנים ואוהל לאירוע עצמו, או שמדובר על כנס מקצועי שבו נדרש אוהל אחד גדול וזהו.
  • סוג האירוע: כנס מקצועי שבו אנשים יושבים על כסאות מול הבמה, דורש פחות מקום מאשר אירוע שבו יושבים סביב שולחנות ערוכים. ואם נדרש גם מקום לרחבת ריקודים, צריך גם את הנתון הזה לקחת בחשבון. זאת ועוד, אם מדובר באירוע עם אופי מכובד ואלגנטי, קירות יוסיפו לאווירה המסוגננת וההדורה, ויפרידו בין החוץ לפנים בצורה מלוטשת וחכמה. אך אם מדובר על אירוע בעל אופי אותנטי, דווקא היעדר הקירות יחבר בין המשתתפים לטבע שסביבם, ויאפשר להם לזרום ולהיות טבעיים יותר.
  • מזג אויר: מזג אויר נעים בעונות המעבר, אם יש כאלו בארץ, מאפשר לקחת חופת הצללה בלי קירות, כדי לאפשר למעבר אויר לזרום בחופשיות ולהנעים על האורחים עם הגנה של צל מהשמש הישירה. אבל אם מדובר בחורף או בקיץ קשוח, יש להשתמש באוהל סגור שיגן על המוזמנים ויאפשר להם למצות את האירוע למרות הטמפרטורות שבחוץ. מיזוג או חימום ינעימו עליהם את האירוע שלכם עוד יותר, כמובן. אל תשכחו שמדובר באירוע בחוץ, ושהטמפרטורה בחוץ משפיעה על החוויה בפנים.

האם השכרת הצללה תופסת גם לתקופת החורף?

גם במדינת ישראל היבשה והשחונה בדרך כלל, כשיורד גשם, יש צורך בהגנה מפני גשם.

כך שאם האירוע שלכם צפוי להיות בחורף, כדאי שתתכוננו מראש עם אוהל המגן מפני גשם ורוחות.

לאוהל יש קונוטציה של קמפינג בחניון טיילים, או של מבנה ארעי שמתעופף מכל רוח. כזה שלא מגן מפני פגעי הטבע.

אבל בנושא השכרת הצללה שאנחנו מדברים עליו עכשיו, זהו אוהל המיועד גם להגנה מפני מזג אוויר סוער וגשום, המלווה ברוחות חזקות.

כן כן! אוהל איכותי שעשוי מחומרים עמידים ומעוגן לקרקע בצורה חזקה ויציבה, מסוגל לעמוד בקלות בפני הרוחות הישראליות והגשמים היורדים עליו.

הגנה מפני החורף דורשת הערכות עם אוהל מעוגן בחוזקה, כדי שהרוחות לא יניעו אותו ממקומו וכדי שלא יגרמו למוזמנים שלכם להרגיש בתוך שקית ניילון חסרת יציבות.

בנוסף, חשוב לבחור את החומר ממנו עשוי האוהל- PVC איכותי עם אטימה בחיבורים בין היריעות, ועם שלד מתכת חזק ויציב, ישמרו על האווירה באוהל שתישאר נעימה וחיובית גם אם בחוץ השמים בוכים בלי הפסקה.

רצפה שהיא חלק מיריעות האוהל מייצרת קופסה מוגנת וסגורה, כך שהאורחות יכולות להגיע עם נעלי העקב האלגנטיות שלהן, ולחזור איתן הביתה בריאות ושלימות בסוף האירוע.

עוד נתון חשוב, הוא גג משופע, שינקז את הגשם ממנו והלאה, ויאפשר לגג להישאר במבנה המקורי שלו בלי סכנת התמוטטות מעומס מים עליו.

בכל מקרה שהוא, חשוב לקבל אישור מהנדס למבנה, אישור מכבאות והצלה ומהמשטרה – לפי הדרישות שנקבעות לפי גודל ומיקום האירוע והאוהל.

כך תהיו בטוחים שאכן האוהל מגן עליכם מהחורף ולא מסכן אתכם מן הצד השני בגלל חוסר בטיחות.

מה המחיר להשכרת הצללות לאירועים?  

לשאול מה המחיר להשכרת הצללות לאירועים זה כמו לשאול כמה עולה שולחן. המחיר של הצללה לחתונה תלוי בגודל, תלוי בחומר, תלוי בסטנדרט. ולמעשה זה מורכב יותר.

גודל האוהל משפיע על עלות ההשכרה. כמובן שאוהל גדול עולה יותר מאוהל קטן, כך שככל שיש לכם יותר אורחים, וככל שתצטרכו בשבילם שטח גדול יותר (למשל להפנינג או לספורט), תצטרכו אוהל גדול יותר משמעותית.

גם סוג האוהל משמעותי למחיר, חופת הצללה למשל, זולה משמעותית מאוהל מוגן מגשם.

ואם תקחו חברה מקצועית וותיקה, העלויות בדרך כלל גבוהות יותר מחברות לא מקצועיות או חדשות בתחום.

מצד שני, לקחת סיכון עם חברה לא מספיק מיומנת וותיקה, זה לקחת סיכון שלא תרצו באירוע שלכם.

מיקום האירוע יכול להשפיע גם הוא, אם מדובר על שטח קשה לגישה, או שטח שדורש הכנה רבה יותר, ועיגון מיוחד, כמו באזור מלא רוחות שדורש בשביל הבטיחות עבודה קשה יותר.

עוד נתון חשוב חוץ מאשר ציליות להשכרה, הוא מה עוד תצטרכו.

אתם יכולים להביא הכל מהבית, בהנחה שיש לכם מערכות תאורה והגברה, שירותים ניידים וכסאות מספיקים לכל המוזמנים.

אבל בהנחה שלא, תוכלו לשכור אצלנו את כל החבילה.

מה שמצד אחד מעלה את המחיר הכללי, מצד שני- בכל מקרה הייתם שוכרים את הציוד, תוכלו לקבל אצלנו מערכות ישיבה אלטרנטיביות, ציוד הגברה, כסאות ושולחנות, וכל שאר הציוד להפקת האירוע הייחודי שלכם.

השכרת אוהלים ופתרונות הצללה לאירועים – רק בבמבוק הפקות

אנו בבמבוק הפקות אירועים, דואגים להתאמה מדוייקת ומקצועית של שיטת ההצללה לאירוע שלכם.

אם מדובר באוהל אירועים או בחופה, תוכלו להיות רגועים שההמלצה שלנו מדוייקת בהתאמה אישית ואנושית עבור הצרכים של האירוע שלכם.

אצלנו תוכלו לשכור אוהלים, חופות, פינות ישיבה אלטרנטיביות, ציוד להפקת אירועים כמו הגברה ותאורה ועוד ועוד.

כשאתם לוקחים את השירות שלנו, הכולל גם טיפול בהנפקת כל האישורים הנצרכים להקמת האוהל בשוח, כך שאתם בידיים טובות ומקבלים את השירות הטוב שלנו מעכשיו ועד סוף האירוע שלכם. שווה לבדוק אותנו!

תמונת מחבר

במבוק הפקות אירועים הוקמה בשנת 2010 ושמה לעצמה מטרה לתת מענה איכותי ויעיל לכל סוגי האירועים. אנו נותנים דגש מעל הכל על שירות אישי, מקצועי ואמין המותאם לצרכי הלקוח ודרישותיו.

מתעניין בנושא מסויים?
שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא: